سربروس کاشان اسلامی انتخابات داوطلبان شورای اسلامی

سربروس: کاشان اسلامی انتخابات داوطلبان شورای اسلامی انتخابات شوراهای اسلامی اصفهان اخبار انتخابات96

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ضدانقلاب در جنبش کارگران علیه جمهوری اسلامی ناکام ماند / رهبر انقلاب

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره ۱۴ هزار شهید جامعه کارگری کشور که در تاریخ ۱۶ بهمن ۹۶ برگزار شده است بود، صبحگاه امروز در محل این هم

ضدانقلاب در جنبش کارگران علیه جمهوری اسلامی ناکام ماند / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب: ضدانقلاب در جنبش کارگران علیه جمهوری اسلامی ناکام ماند

عبارات مهم : اسلامی

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران کنگره ۱۴ هزار شهید جامعه کارگری کشور که در تاریخ ۱۶ بهمن ۹۶ برگزار شده است بود، صبحگاه امروز در محل این همایش منتشر شد.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، بزرگداشت شهدا در سراسر کشور را نشانه لطف و اراده الهی مبنی بر مستدام ماندن سایه شهیدان بر سر کشور عزیزمان ایران دانستند و گفتند: تکریم شهدای بعضی اقشار از جمله شهدای کارگری ارزش مضاعف دارد لیکن در همه حوادث دوران انقلاب، مقابله با گروهکها و دفاع مقدس، کارگران با غیرت و بصیرت در صحنه حاضر شدند.

ایشان با اشاره به ناکام ماندن ضدانقلاب در جنبش کارگران علیه جمهوری اسلامی، افزودند: یکی از کارهای اساسی دشمنان، جنبش و وادار کردن کارگران به ایجاد رکود در کارخانه ها بود ولی کارگران در طول این سالها همواره با بصیرت و همت و تدین ایستادند و دست دشمن را رد کردند.

ضدانقلاب در جنبش کارگران علیه جمهوری اسلامی ناکام ماند / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی حضور برجسته کارگران در دفاع مقدس را عرصه دیگری از غیرت و حمیّت دینی آنان برشمردند و خاطرنشان کردند: هر گاه امام بزرگوار فراخوان می دادند، بسیاری از کارگران جوان و مؤمن که حتی نان شب و زندگی آنها وابسته به درآمد روزانه ارزش بود، به عنوان بسیجی به جبهه ها می رفتند و با منطق و استدلال می گفتند “باید برویم از کشور و مرز اسلامی دفاع کنیم لیکن اگر دشمن مسلط شود، نه نان، بلکه هیچ چیز نخواهیم داشت.”

ایشان همچنین دست اندرکاران کنگره شهدا را به انجام کارهای اثرگذار و پرهیز از کارهای تشریفاتی توصیه کردند.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره ۱۴ هزار شهید جامعه کارگری کشور که در تاریخ ۱۶ بهمن ۹۶ برگزار شده است بود، صبحگاه امروز در محل این هم

متن کامل بیانات مقام معظم رهبری در این دیدار به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

تجلیل و تکریم شهدا از هر قشری و از هر نقطه ای از نقاط جغرافیایی کشور، حقیقتاً حسنه و کار برجسته ای هست، و خود اینکه خدای متعال دلهای شماها را به این سمت کشانده که بیایید مشغول این کار بشوید، زحماتش را بر عهده بگیرید و این گردهمایی و این بزرگداشت را به وجود بیاورید، نشانه ی لطف الهی هست؛ نشان دهنده ی این است که خدای متعال میخواهد سایه ی شهیدان بر سرِ این کشور هر لحظه مستمر و مستدام باشد؛ لکن بعضی از قشرها هستند که تکریم آنها به خاطر شهادت، یک ارزش مضاعفی دارد. قشر کارگرمان از این قبیلند. بنابراین ما خیلی ممنونیم، متشکّریم از شماها برادران محترم در مجموعه ی کارگری کشور که دارید این کار باارزش را دنبال می کنید و شهدای کارگری را معرّفی می کنید.

ضدانقلاب در جنبش کارگران علیه جمهوری اسلامی ناکام ماند / رهبر انقلاب

ما در میدان نبرد -چه نبرد در دفاع هشت ساله، چه قبل از آن با گروهکها، چه قبل از آن در دوران انقلاب، و چه بعد از آن در حوادث متفاوت که اندکی نبردهای نظامی و اغلب غیر نظامی بوده- جای پای برجسته ی کارگران را مشاهده میکنیم. بنده بارها این را در صحبت ها، خطاب به کارگران عزیزمان گفته ام که ضدّانقلابِ کشور از اوّل چشمش به کارگرها بود بلکه بتواند جامعه ی کارگری را به نحوی علیه جمهوری اسلامی جنبش کند؛ از روز اوّل یعنی از همان روز پیروزی انقلاب، این حالت وجود داشت. خود بنده در جریان امر به طور محسوس حضور داشتم و خدای متعال این جور پیش آورده بود که تقریباً به طور اتّفاقی، به طور تصادفی، بنده در متن یک جریانِ تحریکاتِ ضدِّ [انقلابی] کارگری قرار بگیرم و برخورد کارگران را با این دشمن های انقلاب ببینم که چطور با بصیرت، با همّت، با تدیّن و پایبندی و تقیّدِ به دین، جواب رد دادند. از آن روز به بعد هم تا امروز هر لحظه همین جور بود. یکی از کارهای اساسیِ دشمن های ما این است که شاید بتوانند در کارخانه های ما، در مجموعه های کارگری ما، بخصوص مجموعه های بزرگ، یک رکودی، لنگی ای از سوی کارگران به وجود بیاورند؛ کارگرها را [به این کار] وادار کنند. و کارگران ما در طول این سالها هر لحظه مقاومت کرده اند، هر لحظه ایستاده اند، هر لحظه با بصیرت، دست دشمن را رد کرده اند؛ و اینها خیلی مهم است.

در میدان جنگ هم همین جور بود؛ حالا اینها [که گفتیم] نبرد غیرنظامی هست، در نبرد نظامی هم همین جور بود. هروقت امام (رضوان الله تعالی علیه) فراخوان میداد، یک بخش عمده ی از این مجموعه ی عظیم بسیجی که در این راه حرکت میکردند و از همه جای کشور به سمت جبهه ها راه می افتادند، کارگرهای ما بودند.حتّی گاهی کارگرهایی بودند که معاش آنها بسته بود به همین کار روزانه؛ یعنی باید روز کار میکردند تا شب بتوانند نان ببرند خانه؛ زن داشتند، بچّه داشتند، بعضی [سرپرستی] پدر و مادر داشتند، [امّا] بعضی از اینها آن چنان باغیرت و حمیّت دینی و اسلامی با این قضیّه واکنش‌ها کردند که همین را کنار گذاشتند، رفتند طرف میدان جنگ. کارهای بزرگی انجام گرفت! یعنی واقعاً تصوّر من این است که اگر ما این چیزها را به چشم خودمان در عرصه ی واقعیّت و در زندگی نمیدیدیم، آدم سختش بود باور کند؛ این همه [غیرت]؛ جوانِ کارگرِ علاقه مندِ مؤمن، از اندک درآمد زندگی خود بگذرد و به امید خدا رها کند برود به سمت میدان جنگ جهت جنگ! هنگامی که هم حرف میزنند با او، با منطق جواب میدهد؛ می گوید من باید بروم از کشورم دفاع کنم، از مرز اسلامی دفاع کنم که دشمن مسلّط نشود وَالّا اگر دشمن مسلّط بشود، نه نان، [بلکه] دیگر هیچ چیز نخواهیم داشت! واقع قضیّه هم همین هست؛ انسان [اینها را] میبیند در استدلالها و حرفهای این جوانان ما. لذا تجلیل و تکریم کارگران شهید، کار بسیار خوبی است و توجّه دادن ذهن عامّه ی مردم و افکار عمومی ملّت به فداکاری این قشر در میدان جنگ هم کار برجسته ای است.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره ۱۴ هزار شهید جامعه کارگری کشور که در تاریخ ۱۶ بهمن ۹۶ برگزار شده است بود، صبحگاه امروز در محل این هم

و این کارهایی هم که اشاره کردید و این برنامه هایی که هست،(۱) برنامه های خوبی است منتها توجّه کنید به اینکه جنبه های تشریفاتی و ظاهری و مانند اینها -که گاهی یک مقداری دخالت میکند- دخالت قابل توجّه و مهمّی نداشته باشد؛ نگاه کنید به تأثیر این واکنش‌ها و این کاری که شما میکنید در مخاطب؛ یعنی [به طور] عمده به این توجّه کنید. اگر چنانچه اثر هنری منتشر می کنید یا کتاب می نویسید یا مانند اینها، جوری مشی بکنید که این بتواند در مخاطب اثر بگذارد؛ این مهم هست، ظواهر و مانند اینها خیلی مهم نیست. امیدواریم ان شاءالله خدای متعال به کارهای شماها برکت بدهد و روح مطهّر شهیدان را از شماها راضی کند و روح امام بزرگوار را از شماها خشنود کند. و ان شاءالله بتوانید آن کاری را که باید انجام بدهید، به منصّه ی ظهور برسانید و انجام بدهید. ان شاءالله موفّق و مؤیّد باشید.

والسّلام علیکم و رحمةالله

ضدانقلاب در جنبش کارگران علیه جمهوری اسلامی ناکام ماند / رهبر انقلاب

۱. اشاره ی دبیر کنگره به طرّاحی اهداف کنگره در دو بخش کلّی: تهیّه و تولید آثار ماندگار از شهدا (شامل تدوین و تألیف کتاب، فراخوان شعر، تولید فیلم مستند و فیلم کوتاه، تهیّه ی بانک اطّلاعات) ؛ ایجاد شور و برانگیختگی در جامعه بویژه جامعه ی کارگری (شامل برگزاری یادواره ها، دیدار با خانواده ها و …).

واژه های کلیدی: اسلامی | انقلاب | کارگری | انقلابی | کارگران | رهبر انقلاب | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog