سربروس کاشان اسلامی انتخابات داوطلبان شورای اسلامی

سربروس: کاشان اسلامی انتخابات داوطلبان شورای اسلامی انتخابات شوراهای اسلامی اصفهان اخبار انتخابات96

گت بلاگز بیشتر بدانیم ۱۵ آینده نگری حیرت انگیز بیل گیتس که به حقیقت پیوستند

تحقق ۱۵ آینده نگری بیل گیتس در کتاب “کسب وکار بر بال اندیشه” که در سال ۱۹۹۹ منتشر شد، نشان دهنده هوش سرشار این شخص بزرگ است.

۱۵ آینده نگری حیرت انگیز بیل گیتس که به حقیقت پیوستند

تحقق ۱۵ آینده نگری بیل گیتس در کتاب “کسب وکار بر بال اندیشه” که در سال ۱۹۹۹ منتشر شد، نشان دهنده هوش سرشار این شخص بزرگ است.

پیش بینی های بیل گیتس درست بود!

بیل گیتس در کتاب “کسب و کار بر بال اندیشه” ۱۵ پیش‌بینی جسورانه را بیان کرد که امکان تحقق این پیش‌بینی‌ها در آن وقت عجیب به نظر می‌رسید.

عبارات مهم : آنلاین
در ذیل به شرح پیش‌بینی‌های قریب به ۲۰ سال گذشته بیل گیتس و چیزی که الان شاهدش هستیم می‌پردازیم:

۱. سایت‌های مقایسه قیمت

۱۵ آینده نگری حیرت انگیز بیل گیتس که به حقیقت پیوستند

پیش‌بینی گیتس این بود که سرویس‌های خودکار مقایسه قیمت توسعه خواهد یافت و مردم را قادر می‌سازد تا قیمت هر کالا را در چند سایت متفاوت به طور همزمان ببینند و بدهید ترتیب به صرفه‌ترین قیمت را گزینش کنند.

و چیزی که امروز با آن مواجه هستیم این است که به آسانی می‌توانیم با جستجوی یک کالا در گوگل یا آمازون قیمت‌های متفاوت آن کالا را مشاهده کنیم. سایت‌هایی نظیر نکستگ(NexTag) و “PriceGrabber” نیز به طور اختصاصی جهت مقایسه قیمت‌ها طراحی شده‌اند.

۲. دستگاه‌های تلفن همراه

گیتس در سال ۱۹۹۹ گفته بود مردم در آینده‌ای نزدیک دستگاه‌های کوچکی را با خود حمل خواهند کرد که آنها را در هر لحظه در دسترس قرار داده و می‌توانند کارهای مختلف‌شان را در هر جایی که هستند از طریق الکترونیکی انجام دهند. اخبار را پیگیری کنند، بلیط هواپیما رزرو کنند، از بازار بورس و اقتصادی با خبر شوند و بسیاری کارهای دیگر را انجام دهند.

اکنون گوشی‌های هوشمند و ساعت‌های هوشمند قادرند همه این کارها را انجام دهند.

۳. پرداخت مستقیم، فعالیت‌های مالی آنلاین و مراقبت‌های بهداشتی بهتر از طریق وب

گیتس پیش‌بینی کرده بود که مردم به زودی قبض‌هایشان را مستقیما و آنلاین پرداخت خواهند کرد، حساب‌های خود را مدیریت می‌کنند و از طریق اینترنت با پزشکان خود در ارتباط مستقیم خواهند بود.
چیزی که امروز شاهد آن هستیم؛ فناوری هنوز به اندازه‌ای که به عنوان مثال “اوبر” در سیستم حمل و نقل موثر بوده هست، نتوانسته در عرصه بهداشت و سلامت تحول ایجاد کند، ولی سایت‌هایی مانند “ZocDoc” به دنبال فراهم کردن دسترسی ساده به دکتر و برنامه‌ریزی آسان‌تر هستند.

تحقق ۱۵ آینده نگری بیل گیتس در کتاب “کسب وکار بر بال اندیشه” که در سال ۱۹۹۹ منتشر شد، نشان دهنده هوش سرشار این شخص بزرگ است.

همچنین در زمینه پرداخت آنلاین امروزه می‌توان از طریق برنامه‌هایی نظیر “PayPal” و “Venmo” به صورت لحظه‌ای و مستقیم پرداخت انجام داد و حتی به صورت آنلاین از سایت‌هایی مثل “Lending Club” پول قرض کرد.

۴. دستیاران شخصی و اینترنت اشیا

بیل گیتس پیش‌بینی کرده بود که دستگاه‌های همراه شخصی توسعه می‌یابند و به همه دستگاه‌های دیگر اشخاص چه در منزل باشد و چه در دفتر کار، متصل خواهند شد و به تبادل اطلاعات می‌پردازد. همچنین اغلب کارهای شخصی از قبیل بازبینی ایمیل، خرید مایحتاج روزانه و بسیاری از کارهای دیگر از هر نقطه امکان‌پذیر خواهد بود.

حالا این پیش‌بینی به مانند دیگر پیش‌بینی‌های محیرالعقول بیل گیتس به واقعیت پیوسته و گوگل یک دستیار شخصی بر روی تلفن‌های همراه ارائه کرده است که دقیقا همه پیش‌بینی‌های بیل گیتس را جامه عمل پوشانده است.

همچنین دستگاه‌های هوشمندی مانند “Nest” اختراع شده‌اند که دمای منزل را با توجه به فعالیت‌های روزانه و اوضاع جسمی فرد تنظیم می‌کند.
دستیاران صوتی مانند اکوی شرکت آمازون و گوگل هوم نیز امروزه توانایی خواندن ایمیل‌ها و انجام دستورالعمل‌های صوتی اشخاص را دارا هستند.

۵. نظارت خانگی آنلاین

بیل گیتس گفته بود که سیستم نظارت آنلاین منزل رواج خواهد یافت و شما می‌توانید به آسانی ببینید هنگامی که منزل نیستید چه کسی به دیدار شما می‌آید.
چیزی که امروز شاهد آن هستیم؛ گوگل شرکت نظارت خانگی “Dropcam” را در سال ۲۰۱۴ به ارزش ۵۵۵ میلیون دلار خرید و با این کار وارد عرصه فناوری نظارت خانگی شد. اکنون با تعبیه دوربین‌های کوچکی روی در ورودی خانه‌ها می‌توان به آسانی افراد پشت در را دید.
حتی دوربین‌هایی موسوم به “مکعب حیوانات خانگی” تولید شده است است که حیوانات خانگی را در حالی که صاحبشان در منزل نیست، با لیزر سرگرم می‌کند.

۶. شبکه‌های اجتماعی

بیل گیتس پیش‌بینی کرده بود که محفل‌های شخصی آنلاین در بستر شبکه‌های اجتماعی رواج خواهد یافت و گفت‌وگو و برنامه‌ریزی جهت قرارهای حضوری را ممکن می‌سازد.
همانطور که می‌دانید این پیش‌بینی امروزه به واقعیت پیوسته است و اکنون ۲ میلیارد نفر تنها در فیسبوک عضو هستند. شبکه‌های مختلفی مانند اینستاگرام، واتساپ و چندین شبکه دیگر تعداد زیادی از مردم دنیا را عضو خود می‌بینند.

۷. پیشنهادات تبلیغاتی خودکار

پیش‌بینی گیتس این بود که روزی در آینده نزدیک هوش مصنوعی قادر خواهد بود تا سلایق و علایق هر فرد را آشنا و براساس آن کالاها و فعالیت‌های متفاوت را پیشنهاد دهد.
امروزه سایت‌های مسافرتی نظیر “Expedia” و “Kayak” پیشنهاداتی را به صورت خودکار مبتنی بر علایق و خریدهای قبلی مشتریان خود به آنها پیشنهاد می‌دهند.
گوگل و فیسبوک نیز تبلیغات خود را بر اساس مکان و علایق هر کاربر به آنها نمایش می‌دهند.

۱۵ آینده نگری حیرت انگیز بیل گیتس که به حقیقت پیوستند

۸. سایت‌های گفت‌وگوی زنده ورزشی

پیش‌بینی بیل گیتس: زمانی که در حال تماشای یک مسابقه ورزشی به صورت زنده از تلویزیون هستید، سرویس‌هایی خواهند آمد که با استفاده از آنها می‌توانید راجع به وقایع در همان لحظه به بحث و تبادل‌نظر بپردازید و برنده مسابقه را حدس بزنید.
اکنون چندین شبکه اجتماعی با همین موضوعیت، پیش‌بینی بیل گیتس را تحقق بخشیده‌اند. توییتر بزرگ‌ترین رهبر این جریان است.

۹. تبلیغات هوشمند

گیتس گفته بود که دستگاه‌های الکترونیکی به تبلیغات هوشمند مجهز خواهند شد. آنها روند خریدهای شما را آشنا و پیگیری می‌کنند و تبلیغاتی را جهت شما نمایش خواهند داد که مبتنی بر علایق و سوابق شما است.
حالا کافی است تا شما به تبلیغاتی که در گوگل و فیسبوک جهت شما به نمایش در می‌آیند نگاه کنید تا متوجه این فناوری شوید.

این تبلیغات بر اساس تاریخچه کلیلک‌های کاربر، علایق، سلایق و الگوهای خرید کاربر ظاهر می‌شوند.

۱۰. پیوند به سایت‌های مرتبط در طول پخش زنده تلویزیونی

بیل گیتس خاطرنشان کرده بود؛ پخش زنده تلویزیونی مشمول بر پیوندهایی به سایت‌های مرتبط با محتوای مورد مشاهده و مکمل آن محتوا خواهد بود.

اما تقریبا هر آگهی بازرگانی که امروزه پخش می‌شود، بیننده را به وبسایت یا حساب توییتر راهنمایی می‌کند یا با درخواست اسکن QR code بیننده را به یکی از شبکه‌های اجتماعی ارجاع می‌دهد.

۱۱. تالار گفتمان آنلاین

پیش‌بینی بیل گیتس این بود که مسئولان مملکتی قادر خواهند تا در بستر اینترنت با مردم به صحبت بپردازند و از پرسشها و برنامه‌های در حال اجرای خود سخن بگویند. مردم نیز حرفشان را به صورت مستقیم با آنها در میان بگذارند.
امروزه اغلب خبرگزاری‌ها در انتهای هر خبر بخشی جهت ابراز نظرات بازدیدکنندگان تخصیص داده شده است داده‌اند و سایت‌هایی هم به وسیله ایجاد تالارهای گفتگو امکان مباحثه مستقیم مردم و مسئولان را فراهم کرده‌اند.
شبکه‌های اجتماعی توییتر و فیسبوک نقش سیاسی موثری در دنیا ایفا می‌کنند. به عنوان مثال انقلاب سیاسی در لیبی، مصر و تونس متاثر از فعالیت بازدیدکنندگان در این شبکه‌ها بود.

تحقق ۱۵ آینده نگری بیل گیتس در کتاب “کسب وکار بر بال اندیشه” که در سال ۱۹۹۹ منتشر شد، نشان دهنده هوش سرشار این شخص بزرگ است.

۱۲. سایت‌های اینترنتی مبتنی بر علاقه

بیل گیتس: جوامع آنلاین دیگر متاثر از مکان زندگی شما نخواهند بود، بلکه با توجه به علاقه شخصی شما شکل خواهند گرفت.
اکنون بسیاری از سایت‌های خبری گسترش پیدا کرده‌اند تا مباحث و زمینه‌های مختلفی را پوشش دهند و نگاه عمیق‌تری به مباحث خاص داشته باشند.
وبسایت “Reddit” نمونه خوبی از یک وبسایت است که به زیرگروه‌های مختلفی تقسیم‌بندی شده است که فارغ از مکان زندگی کاربر به علایق وی توجه دارد.

۱۳. نرم‌افزار مدیریت پروژه

بیل گیتس پیش‌بینی کرده بود که مدیران پروژه با استفاده از نرم افزارها خواهند توانست گروه خود را به صورت آنلاین کنار هم داشته باشند و پروژه مورد نظر خود را به عالی ترین نحو پیش ببرند.
صدها نرم افزار در فضای سازمانی نحوه استخدام، شکل‌گیری گروه‌ها و تخصیص داده شده است کار به هر کس را متحول کرده‌اند.

۱۴. استخدام آنلاین

گیتس گفته بود: متقاضیان شغل خواهند توانست فرصت‌های شغلی مناسب را با مشخص کردن علایق، نیازمندی‌ها و مهارت‌های فردی به صورت آنلاین بیابند.
امروزه سایت‌هایی نظیر “LinkedIn” امکان بارگذاری رزومه و یافتن شغل را طبق علایق و نیازهای فرد فراهم ساخته است و به استخدام‌کنندگان نیز این امکان را می‌دهد که کارمندان خود را براساس جستجوی مهارت‌های فردی‌شان گزینش نمایند.

۱۵. نرم‌افزار جامعه تجاری

بیل گیتس: شرکت‌ها قادر خواهند بود تا مشاغل مختلفی را در زمینه متفاوت مانند پروژه‌های ساختمانی، تولید فیلم یا تبلیغات و امثالهم پیشنهاد دهند. این نرم افزارها این امکان را به دو شرکت بزرگ که ممکن است در یک مکان نباشند و با هم رو به رو نشوند، می‌دهد که کسب و کارهای مختلفی را با کمک هم به پیش ببرند.

اکنون نرم‌افزارهای تجاری زیادی بر روی جنبه‌های اجتماعی متمرکز شده‌اند، بنابراین بازدیدکنندگان به آسانی می‌توانند با به اشتراک گذاشتن تجربیات و صحبت اطراف فعالیت‌های تجاری‌شان کسب و کار خود را با همکاری دیگران توسعه بخشند.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: isna.ir

۱۵ آینده نگری حیرت انگیز بیل گیتس که به حقیقت پیوستند

واژه های کلیدی: آنلاین | آنلاین | دستگاه | شبکه اجتماعی | سرگرمی | چه خبر از کجا ؟ | بیشتر بدانیم |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog