سربروس کاشان اسلامی انتخابات داوطلبان شورای اسلامی

سربروس: کاشان اسلامی انتخابات داوطلبان شورای اسلامی انتخابات شوراهای اسلامی اصفهان اخبار انتخابات96

گت بلاگز فرهنگی هنری ماه مبارک رمضان، فرصتی جهت نیکوکاری بدون قید و شرط

مسلمانان باید جهت برطرف پرسشها تمامی انسان ها تلاش نماید و به دین، مذهب،آیین ،قوم ،نژادو نحوه تفکر شخص نیازمند توجه ای نکنند.

ماه مبارک رمضان، فرصتی جهت نیکوکاری بدون قید و شرط

دکتر سید ابولحسن موسوی در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترتگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص نیکوکاری در ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارک رمضان از هرجهت شاخصه های بالاتری نسبت به ماه های دیگر دارد. از امتیاز ها این ماه می توان به روزه گرفتن، خواندن فراوان قرآن و کمک کردن به نیازمندان هست. در روایت ها آمده است که یکی از فلسفه های گرفتن روزه این است که انسان درد، زحمت و نداشتن نیازمند را درک بکند.
وی ادامه داد: بنابراین روزه دار باید اوضاع اشخاصی را که شب گرسنه می خوابند و اصطلاحاً محتاج به نان شب خود هستند را احساس کند. نتیجه این احساس آن است که روزه دار به کمک نیازمندان بشتابد. در روایت دیگر به صورت کلی تر آمده است که اگرمسلمانی صدا شخصی که از مسلمان ها کمک می خواهد را بشنود و پاسخی به او ندهد، جزء مسلمانان قرار نمی گیرد. از آن طرف در روایت های بسیاز نیز آمده است که خداوند جهت نیکوکاران پاداش فراوانی را قرار داده است.

عبارات مهم : مسلمانان

ابولحسن موسوی در مورد سفارش های اهل بیت(ع) به نیکوکاری تأکید کرد: در روایت ها آمده است که پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: کسی که یتیمی را کفالت کند و نفقه اش را کفالت کند، من و او در بهشت مانند اين دو انگشت همسايه يكديگريم و یا در روایت دیگر آماده است که: اگر شخصی بتواند با برطرف پرسشها یک نفر لبخندی برلب او بنشاند، عالی ترین کار ها را انجام داده هست.
وی افزود: درست است که عالی ترین کارها در نزد خدا شاد کردن مؤمنین است ولی بااهمیت ترین عامل آن این است که پرسشها آن ها را برطرف کنیم. آیا که هنگامی که شخصی مسئله داشته باشد چه طور می توانیم توقع داشته باشیم که لبخند بزند همانند آن که اول باید ساختمان را درست کنیم و بعد به دکور آن برسیم. از این روی می بایست به عنوان یک مسلمان تمام تلاش خود را جهت برطرف مسئله دیگران انجام دهیم.
موسوی در خصوص کارهای گروهی و تعاونی در زمینه نیکوکاری تصریح کرد: در قرآن کریم آمده است که مسلمانان جهت برطرف نیاز دیگران با یکدیگر تلاش بکنند. یعنی اینکه می بایست از کار های انفرادی پرهیز کنیم و به صورت گروهی فعالیت های خیرخواهانه را انجام بدیم که در این زمینه می توانیم موسسه های نیکوکاری تأسیس نماییم.
وی تأکید کرد: از سیره اهل بیت(ع) می توانیم به این توصیه پی ببریم که مسلمانان باید جهت برطرف پرسشها تمامی انسان ها تلاش نماید و به دین، مذهب،آیین ،قوم ،نژاد و نحوه تفکر شخص نیازمند توجه ای نکنند. آیا انسان به صرف آنکه انسان است محترم ترین موجود است و باید جهت برطرف نیاز او تلاش کرد.
در آخر دکتر سید ابولحسن موسوی در مورد علاقه ورزیدن به دیگران و کمک کردن به آنها افزود: حضرت علی (ع) در نهج البلاغه می فرمایند: وجودت را لبریز از عشق، دوستی و لطف به دیگران کن و مانند حیوانات درنده ای که مباش که به انسان ها به دیده شکار نگاه می کنند که مردم دو گروه هستند یا هم دین و هم آیین شما هستند و مسلمان اند و یا اینکه انسان می باشند. بنابراین به خاطر این علاقه و دوستی به دیگران است که باید جهت کمک به آنها تلاش نماییم.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مسلمانان | ماه رمضان | رمضان96 | سیدابوالحسن موسوی | نیکوکاری |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog