سربروس کاشان اسلامی انتخابات داوطلبان شورای اسلامی

سربروس: کاشان اسلامی انتخابات داوطلبان شورای اسلامی انتخابات شوراهای اسلامی اصفهان اخبار انتخابات96

گت بلاگز وب‌گردی سرنوشت عجیب متهم به قتل بعد از فرار به ترکیه

عاملان درگیری مرگبار در جنوب شرق تهران، بعد از جنایت به ترکیه گریختند، ولی در آنجا با سرنوشتی عجیب روبه‌رو شدند تا جایی که به‌عنوان تروریست دستگیر شده است و

سرنوشت عجیب متهم به قتل بعد از فرار به ترکیه

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، عاملان درگیری مرگبار در جنوب شرق تهران، بعد از جنایت به ترکیه گریختند، ولی در آنجا با سرنوشتی عجیب روبه رو شدند تا جایی که به عنوان تروریست دستگیر شده است و به زندان افتادند و در نهایت جهت فرار از زندان دست به خودکشی زدند.

عبارات مهم : ایران
گزارش جنایت

ظهر ۳۱ مرداد ماه ۹۵ گزارش یک درگیری مرگبار در جنوب شرق پایتخت کشور عزیزمان ایران به تیم جنایی مخابره شد. بررسی ها حکایت از این داشت که مقتول به همراه ۲ نفر از دوستانش سوار بر خودروی ۲۰۶ حوالی پارک بی سیم بوده که چند نفر سد راه او شدند. افراد شرور مشروبات الکلی مصرف کرده و حالت عادی نداشتند. آن ها شروع به فحاشی به مقتول و دوستانش کرده و بعد از آن ۲ نفر از آن ها چاقویی به سمت مقتول پرتاب کردند.

ضربات چاقوی ۲ پسرجوان باعث فوت سرنشین ۲۶ ساله خودروی ۲۰۶ شد و بعد از آن راننده پایش را روی پدال گاز گذاشت که هنگام حرکت با یکی از افراد شرکت کننده در نزاع برخورد کرد و باعث زخمی شدن وی شد. به دنبال این اتفاق ۴ نفر از افرادی که در نزاع شرکت داشتند دستگیر شدند، ولی عاملان مهم جنایت به نام های محمدرضا و حمید موفق به فرار شدند. در تحقیقات صورت گرفته از متهمان دستگیر شده است مشخص شد که آن ها مقتول را با شخص دیگری اشتباه گرفته اند.

آن ها مدعی شدند که شب اتفاق مشروبات الکلی مصرف کرده بودند و، چون با پسری جوان اختلاف داشتند با دیدن خودروی ۲۰۶ به اشتباه تصور کردند که یکی از سرنشینان آن همان پسری است که با او اختلاف قدیمی دارند و دچار خصومت شده است اند.

در تعقیب عاملان مهم جنایت

کارآگاهان جنایی راهی مخفیگاه ۲ متهم مهم پرونده شدند، ولی آن ها هیچ ردی از خود به جا نگذاشته بودند. حال آنکه قاضی آرش سیفی بازپرس شعبه چهارم دادسرای جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران مجوز انتشار تصویرهای آن ها در روزنامه را صادر کرد، ولی نتیجه ای حاصل نشد و در چنین شرایطی فرضیه فرار متهمان به خارج از کشور قوت گرفت.

آخر ۹ ماه فرار

درحالی که تحقیقات همچنان در این پرونده ادامه داشت، ۳ روز قبل محمد رضا یکی از عاملان مهم این جنایت که بعد از قتل فراری شده است بود به اداره آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران رفت و خودش را معرفی کرد. او دیروز جهت انجام تحقیق به دادسرای امور جنایی پایتخت کشور عزیزمان ایران انتقال یافته و مدعی شد که بی گناه هست.

وی گفت: اگرچه روزحادثه همراه من چاقو بود، ولی من ضربه ای به مقتول نزدم و حتی خودم هم در این اتفاق زخمی شدم. باور کنید قتل را حمید انجام داد و من فکر می کنم دوربین های مداربسته ای که در آن محدوده بوده این صحنه را ثبت کرده باشند. این متهم ۲۰ ساله ادامه داد:آن شب مشروبات الکلی مصرف کرده بودیم وبا دوستانم به خیابان رفتیم تا چرخی بزنیم. ناگهان حمید خودروی مقتول را دید و گفت: این همان شخصی است که با او اختلاف قدیمی داشته هست.

من اصلا نمی دانستم از چه کسی حرف می زد و چه اختلافی با او داشت. ناگهان جلوی خودروی مقتول پیچید و درگیری شروع شد. حمید ۲ چاقو همراه داشت، در این درگیری مقتول مرا از ناحیه دست زخمی کرد که بعد دیدم حمید ۲ چاقویش را به سمت مقتول پرتاب کرد. باورکنید چاقوی من در دستم بود، اصلا آن را به سمت مقتول پرتاب نکردم. وی درخصوص چند ماهی که فراری بود گفت: بعد از قتل خیلی ترسیده بودم، حمید می گفت: یا اعدام می شوی یا به جرم معاونت در درگیری مرگبار باید ۱۵ سال در زندان بمانی. اینهارا که شنیدم ترسیدم.

برای همین از پدر و دایی ام پول گرفتم و قاچاقی همراه حمید به ترکیه رفتم به این امید که از زندانی شدن فرار کرده ام، ولی نمی دانستم آینده شومی در انتظارم هست. مدتی بعد در ترکیه بمبگذاری شد و از بخت بد، من و حمید، چون غیرقانونی به ترکیه رفته بودیم به جرم دست داشتن در این حمله دستگیرشدیم.

هرچه به آن ها می گفتیم بی گناه هستیم هیچ کس حرفمان را باور نمی کرد تا اینکه یکی از زندانیان که حکم آزادی اش آمده بود و مسلط به زبان فارسی بود به ما آموزش داد تا با طناب به صورت نمایشی دست به خودکشی بزنیم تا ما را به بیمارستان ببرند و بتوانیم فرار کنیم. با اجرای این نمایش نقشه مان گرفت و موفق به فرار شدیم. اگرچه شنیدیم که نامه دیپورت ما به کشور عزیزمان ایران را نوشته بودند.

وی گفت: دیگر از آن اوضاع سخت خسته شدم و با خود گفتم زندانی شدن در خاک کشور عزیزمان ایران را به جان می خرم و به کشورم برمی گردم. این متهم با قرار قانونی و به اتهام قتل عمد و همکاری در نزاع دسته جمعی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گرفت.
منبع: روزنامه همشهری
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | ترکیه | جنایت | قتل | درگیری مرگبار | فرار | ترکیه | زندان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog